maj
5
2012

Jak zarabiać na WordPressie? Dowiesz się na konferencji PressNomics

Obok WordCampów, po WordUpach przyszła pora na kolejny rodzaj konferencji – konferencje omawiające zagadnienia ekonomiczne wokół WordPressa. Pierwsza taka, nazwana PressNomics, zostanie zorganizowana w listopadzie w Pheonix w USA. Termin odległy i kraj daleki, ale mam nadzieję, że przynajmniej po całym wydarzeniu dostępne będą filmy lub opis co ciekawego zostało zaprezentowane.

O czym będzie PressNomics? To spotkanie na którym firmy, które oparły swoje zarabianie na WordPressie będą opowiadały jak im ten biznes idzie. Zaprezentowane będą różne branże, od hostingu po tworzenie skórek i sprzedaż dodatkowych usług. Jakich – o tym na konferencji.

Jak dla mnie bardzo ciekawy pomysł. Zastanawiam się kiedy w Polsce będzie podobne spotkanie. Na razie zapewne jesteśmy zbyt małym rynkiem, ale może w którymś z wordcampów odbędzie dedykowana zagadnieniom biznesowym cała ścieżka wykładów?

…a może ktoś chciałby w osobnym artykule tutaj na łamach dev.wpzleceń opisać swój sposób na pieniądze w WordPressie? Zapraszam do kontaktu i komentowania.

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

4 komentarze + Dodaj komentarz

  • Pisanie płatnych materiałów o tym jak zarabiać na WordPressie jest dobrym sposobem zarobku ;)

  • ” (…) ale może w którymś z wordcampów odbędzie dedykowana zagadnieniom biznesowym cała ścieżka wykładów?”

    A ktoś gdzieś planuje w Polsce jakiś WordCamp albo chociaż WordUp?

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »