gru
13
2011

Z ostatniej chwili: WordPress 3.3 wydany!

Zaledwie kilka minut temu opublikowana została długo oczekiwana, kolejna wersja WordPressa, oznaczona numerem 3.3. Jest to świeże wydanie, że w momencie gdy to piszę strona informacji o wydaniu nie jest jeszcze do końca uzupełniona.

Czego można się spodziewać w tym wydaniu, informowaliśmy już 2 miesiące temu.

Bardzo ładnie wygląda teraz licznik pobrań – gdy zacząłem pisać ten krótki wpis, pokazywał 2 tysiące. Teraz jest już o dwa kolejne tysiące więcej. Przyłóżcie się do poprawy tego wyniku i zaktualizujcie także swoje instancje ;)

Spolszczenie do WordPress 3.3

Jeśli szukasz spolszczenia do WordPressa 3.3, znajdziesz je tutaj.

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

22 komentarze + Dodaj komentarz

 • U mnie Error500 po aktualizacji (zarówno na froncie, jak i w panelu). Póki co przywróciłem backup, bo i tak chcę spiąć blogi w jedną sieć, więc postawię zaraz gdzieś obok 3.3 i na nim będę działał ;)

  • a wlasnie, przy okazji oddaje honory :) To właśnie od Łukasza dowiedziałem się, że jest już 3.3 – przemknął mi na chwilę przed oczami jego wpis na FB :) Dzięki Łukasz!

  • Po odpaleniu DEBUG_MODE w configu wypluło już konkretnego fatal errora. Winowajcą okazała się wtyczka Advanced Access Manager :)

 • kiedy można spodziewać się wersji polskiej WP 3.3 ? :)

  • zazwyczaj nie trzeba było czekać dłużej niż 2 dni :)

   • W takim razie poczekam jeszcze chwilę ;) Dzięki za szybką odpowiedź!

    • 95% panelu będziesz miał po polsku. Nieprzetłumaczone będą tylko te rzeczy, które dopiero w tej wersji pojawiły się w panelu :)

 • Ładne rzeczy – ja tu budowałem napięcie przez ostatnie tygodnie, a ostatecznie Konrad napisał finalną notkę o WP 3.3 :)

  Tak na marginesie, w oficjalnym komunikacie pojawił się film promujący WP 3.3, może warto byłoby go tez tutaj zaprezentować?

  I jeszcze jedno – znów przyszedł mail od Matta :)

  • Jaki mail? ;)

   • Matt po nowym wydaniu zawsze wysyła maila do… no wlasnie nie wiem do kogo :) tez go dostalem :) chyba trzeba byc zarejestrowanym na wordpress.org

   • Mail wygląda tak:

    The latest and greatest WordPress includes a new drag-and-drop uploader, hover menus for the navigation, a new toolbar, improved co-editing support, and a new Tumblr importer:

    http://wordpress.org/news/2011/12/sonny/

    I think you’ll dig it. Also consider helping out a friend (or relative or business) update their site.

    Take care, and happy holidays. :)

 • […] Panie – wydawało mi się, że nic nie przebije dziś informacji o nowym wydaniu WordPressa, ale jednak to się udało. Twórcy ThemeForest właśnie noszą na rękach pierwszą osobę, […]

 • Aktualizacja do WP 3.3 przeszła bez problemów, wtyczki działają, blog żyje. Pierwsze co się rzuca w oczy to zmiany wyglądu, które oceniam bardzo pozytywnie.

 • Nadal nie ma wersji polskiej, nieciekawie.
  PS. Bloga nie da się czytać na telefonie, jedynie przez spore oddalenie (malutkie literki), żeby ikona Google+ nie zasłaniała treści i nie łamie tekstu.

 • Ja zaktualizowałem do wersji 3.3 MU i niestarty w sub domenach nie zapisuje zdjęć – a wcześniej działało ok

  w panelu pokazuje adres
  http://www.szysz.fotografslubny24.com/files/zdjecia-slubna-150×150.jpg

  a zapisuje pod adresem
  http://www.szysz.fotografslubny24.com/wp-content/blogs.dir/108/files/zdjecia-slubna-150×150.jpg

  i zdjęcia w tej sub domenie nie widać :(

  I co z tym zrobić ??

 • […] 10 dni cieszymy się nowym wydaniem WordPress 3.3, a od wczoraj dzięki Konradowi mamy również spolszczenie do tej […]

 • […] przyznać, że trochę zaspałem i jakoś nie zauważyłem, że 13 grudnia czyli zaraz po oficjalnym wydaniu WordPressa 3.3 pojawiło się najnowsze uaktualnienie skryptu społecznościowego BuddyPress […]

 • […] Właśnie przed chwilą pojawiła się pierwsza poprawka wydanego kilkanaście dni temu WordPressa 3.3. […]

 • […] to poprawiło kilka kolejnych niezgodności, które pojawiły się wraz z aktualizacją podstawy WordPressa do wersji 3.3. Pełna lista zmian BuddyPress 1.5.3 obejmuje sześć […]

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »