WPForms umożliwia tworzenie kalkulatorów

Rzadko jeśli w ogóle piszę tu o rzeczach, które tworzą firmy w których pracuję lub pracowałem, ale tym razem pozwolę sobie na taki wpis. Powodem jest to, że na WPzlecenia.pl bardzo często publikujecie zlecenia na tego typu rozwiązania. Od teraz większość z nich będzie mógł sobie każdy wyklikać, jeśli używa wtyczki WPForms.

Mowa o wszelkiego typu kalkulatorach na stronie z WordPressem: właśnie opublikowaliśmy dodatek do tego pod nazwą WPForms Calculations.

Najprostszym przykładem użycia jest strona sprzedażowa, na której koszty wysyłki zależą od zawartości koszyka. Jeśli chcesz zaoferować darmową wysyłkę powyżej pewnej wartości zakupów, wyklikasz to sobie w formularzu (i odwrotnie: jeśli koszty wysyłki mają wzrosnąć wraz z wagą lub łącznym rozmiarem zakupionych przedmiotów, to także będzie teraz możliwe do wyliczenia). Wyliczenia rat kredytów, obliczenia pojemności zamawianego akwarium, podatki… cokolwiek, co wymaga działań matematycznych i logiki if/else jest teraz możliwe. Testując rozwiązanie przed wypuszczeniem go na rynek tworzyliśmy naprawdę przeróżne formularze i nigdy nie trafiliśmy na ścianę (zrobiliśmy nawet mini test na inteligencję).

Nie byłem bezpośrednio zaangażowany w pisanie kodu tej wtyczki, ale cokolwiek o nim wiem i chętnie zdradzę drobiazgi na ten temat. Najważniejszym jest fakt, że developerzy na potrzeby kalkulacji stworzyli zupełnie osobny język programowania, który składnią przypomina mieszankę PHP z Pythonem. Do tego dochodzi interpreter napisany w PHP i kompilujący formułę obliczeń do języka JS, dzięki czemu całość działa w sposób bardzo izolowany i zapewniający bezpieczeństwo stronie.

Stosowany pseudojęzyk jest dość intuicyjny, ale jeśli ktoś będzie miał z nim problem, edytor ma od razu wbudowane podpowiadanie składni, przygotowane zostały dziesiątki gotowych szablonów kalkulacji i z czasem będzie dodawać nowe i tworzyć poradniki odnośnie wykorzystania kalkulatorów. WPForms jest pierwszą wtyczką do tworzenia formularzy, który oferuje takie rozwiązanie.


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

2 odpowiedzi na „WPForms umożliwia tworzenie kalkulatorów”

  1. Awatar SpeX

    A wspiera operacje na datach?