Przetestuj każdą wtyczkę bez jej instalowania. A nawet bez WordPressa

Update, 6 października 2023: po zebraniu opinii na temat nowej funkcji, przycisk został tymczasowo usunięty i nie jest teraz dostępny. Pojawi się kiedyś zapewne znów, ale po wyeliminowaniu zauważanych problemów, o których po części pisałem niżej.

Pamiętacie jak jakiś czas temu pisałem o wersji WordPressa działającej kompletnie w przeglądarce? Bez instalowania jej na serwerze? Wtedy to był eksperyment, ale twórcy WP postanowili zrobić z niego w końcu użytek.

Na stronach poszczególnych wtyczek w repozytorium pojawił się nowy guzik Live Preview. Po jego naciśnięciu uruchamia się właśnie taka „nieistniejąca” instancja WordPressa i aktywowana jest wtyczka, którą możemy przetestować tak jakby to się działo na prawdziwej stronie. Wchodzimy do kokpitu, możemy taką wtyczkę używać, zobaczyć jej efekty we front-endzie…

Nie wszystko jeszcze działa jak należy ale poziom jest naprawdę imponujący. Uruchomcie na przykład Lite Preview dla wtyczki WPForms Lite, a zajmie wam zapewne długo zanim traficie na jakieś problemy.

Wszystkie błędy jakie się pojawiają sprowadzają się chyba do tego, że tak uruchomiony WordPress nie potrafi nic pobrać z sieci. Dlatego na przykład we wspomnianym WPForms Lite nie pobierzecie szablonów formularzy z serwera wpforms.com, a na przykład moja wtyczka WC Price History* wyświetli po instalacji prawidłową informację, że do działania wymaga WooCommerce ale jego już zainstalować nie będziecie mogli.

Podejrzewam, że ta ułomność szybko zostanie naprawiona.

__
*) WPForms jest też niejako moją wtyczką, bo tworzony jest przez firmę, w której pracuję. Piszę o tym, by nikt nie zarzucił mi kryptoreklamy.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Przetestuj każdą wtyczkę bez jej instalowania. A nawet bez WordPressa”

  1. Awatar Atractor.pl - projektowanie logo, strony www

    O to ciekawe rozwiązanie, bez śmiecenia bazy.