WordPress żegna się z PHP 5.6

Wczoraj z kodu WordPressa usunięto logikę, która określała PHP 5.6 jako minimalną wspieraną wersję tego języka i od teraz taką wersją będzie 7.0.

Poprawka wejdzie w życie wraz z wydaniem WordPressa 6.3. Co więcej, na wydanie 6.4 zaplanowano kolejne podniesienie minimalnej wersji z 7.0 na 7.1.

Co to oznacza dla programistów?

O wiele łatwiejszą pracę nad wtyczkami i motywami. Do tej pory nie mogli oni korzystać z wszystkich nowości jakie oferują nowsze wersje interpretera PHP (chyba, że przygotowali rozwiązanie pod jedną konkretną stronę, gdzie mieli kontrolę nad tym jaka wersja interpretera jest zainstalowana).

Co to oznacza dla użytkowników?

Przede wszystkim większe bezpieczeństwo: interpreter w wersji 5.6 już dawno wypadł z listy wersji wpieranych i rozwijanych, ale wciąż wiele osób (choć może niewiele, bo to zaledwie niecałe 4% użytkowników WordPressa) nie pofatygowało się do paneli administracyjnych ich firm hostingowych i nie zaktualizowało interpretera PHP. Jeśli nadal tego nie zrobiłeś, to zrób to już dziś, jest to kwestia przełączenia jednego ustawienia w panelu i to wszystko.

Jeśli nadal tego nie zrobiłeś/łaś, możesz się spodziewać problemów z działaniem strony po wydaniu nowej wersji WordPressa.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnym blogu WordPressa.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

2 odpowiedzi na „WordPress żegna się z PHP 5.6”

  1. Awatar SpeX

    Czego mi brakuje w większości paneli hostingowych, iż nie da się włączyć opcji „zawsze najnowsza wersja”.

    1. Awatar Konrad Karpieszuk

      to by było faktycznie dobre