lt.
9
2018

Lokalny WordUp, na który przyszło więcej ludzi niż na ogólnopolski WordCamp będzie znów za tydzień

Gdy prawie 8 lat temu zrobiliśmy w Łodzi pierwszy WordCamp, czyli ogólnopolskie spotkanie miłośników WordPressa, zapisało się na nie około 160 osób, z czego przyszła połowa.

Gdy więc na pierwszy w Białymstoku WordUp, czyli jednodniowe lokalne spotkanie miłośników WP zapisało się 80 osób, założyliśmy, że przyjdzie około 40 osób.

Przyszło około 100 osób.

To było w październiku, ale teraz postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję. Już w najbliższy piątek 16. lutego 2018 o godzinie 17:00, ponownie w białostockiej Zmianie Klimatu rozpoczynamy drugą edycję WordUp Białystok. Zapraszamy wszystkich, wstęp jest darmowy, ale warto się na podlinkowanej stronie określić czy weźmiecie udział w wydarzeniu.

Co na miejscu? Trzy prezentacje, ponownie wszystkie od przyjezdnych prelegentów:

  • Maciej Swoboda (WPdesk, Warszawa) przyjedzie by opowiedzieć jak robi się motywy do WooCommerce
  • Piotr Niewiadomski (Clearcode, Wrocław) opowie jak używać GITa w wordpressowym kontekście
  • Krzysztof Dróżdż (WPmagus, Wrocław) opowie jak to się dzieje, że wasze strony padają ofiarą ataków i dlaczego naprawa strony po takim ataku nie zawsze daje długotrwały efekt

Dodatkowo będzie można spotkać organizatorów (w tym i mnie :) ) i napić się „wody gazowanej” w towarzystwie ludzi o podobnych wordpressowych zainteresowaniach.

P.S. choć WordUp Białystok to teoretycznie spotkanie lokalne, nie oznacza to, że nie wpuścimy nikogo przyjezdnego. Au contraire: wiemy o przynajmniej kilku osobach, które postanowiły przyjechać z innych części Polski. Taki piątkowy WordUp może być dobrym wstępem do weekendowego zwiedzania Białegostoku czy Podlasia.

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

1 komentarz + Dodaj komentarz

  • Warto chodzić na takie lokalne spotkania. Zawsze można poznać ciekawych ludzi. ;)

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »