lut
7
2018

Fatalny błąd w WordPressie, kolejną aktualizację musisz zrobić ręcznie

To było bardzo przyjemne gdy WordPress aktualizował się automatycznie bez twojej wiedzy, prawda? Doceniali to szczególnie ci, którzy posiadają więcej niż jedną stronę.

Nie bez powodu piszę w czasie przeszłym, bowiem ostatnia aktualizacja sprzed kilku dni popsuła ten mechanizm i w efekcie teraz jak to czytasz miliony ludzi wchodzą do swoich Kokpitów i klikają przycisk aktualizacji ręcznie by zaktualizować WordPressa do właśnie wydanej wersji 4.9.4.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, nie odkładajcie tego na potem. Przegapienie tej aktualizacji spowoduje, że kolejne u was już się nie pojawią.

Co się stało? Wraz z wydaniem 4.9.3 naprawiającym błędy  zapomniano o sprawdzeniu jednej z zależności do których odwołuje się funkcja find_core_auto_update() co powoduje fatal errror wykonujący się po cichu (bo w czasie automatycznej aktualizacji, której nikt przecież nie ogląda). Odkryto to niestety już po wydaniu, gdy 4.9.3 został już automatycznie zainstalowany na milionach witryn.

Wersja 4.9.4 naprawia ten błąd. Zaktualizujcie, a nie będziecie musieli ponownie tego ręcznie robić.

Osobiście polecam dodanie swoich witryn do WPremote, gdzie z jednego panelu można wykonać aktualizację nie tylko wszystkich posiadanych WordPressów, ale i wszystkich wtyczek i motywów na nich zainstalowanych. Usługa jest darmowa.

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

9 komentarzy + Dodaj komentarz

 • W sumie to dzieki Zenboksowi miałem automatyczny update ;)

 • „Wraz z wydaniem 4.9.3 naprawiającym błędy bezpieczeństwa” – o jedno słówko za dużo. Nie było tam żadnych łatek związanych z bezpieczeństwem ;)

  • dzięks, skasowałem niepotrzebne słowo :)

 • Czy dobrze linkujesz do narzędzia?

 • Ciekawi mnie na ile bezpieczne jest stosowanie tego wpremote.

  W sumie to daję klucz do własnego domu obcej firmie, wysyłam własne zasoby na cudze serwery…

  Tak mam paranoiczne myślenie zwłaszcza kiedy jakaś firma daje mi coś za darmo a sama ponosi koszty z tym związane.

  A jakieś takie otwarte rozwiązanie bez udziału firm trzecich do zarządzania powyżej 30 wordpresami polecisz?

  • nie znam nic (poza postawieniem wszystkiego na jednym multisite) ale moze ktos zna i poleci :) sam chetnie poznam

 • Kurde, a ja się właśnie zastanawiałem ostatnio, czemu się nic nie aktualizuje jak kiedyś…

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »