prn.
13
2017

Możesz być w sobotę w Białymstoku? Przyjdź posłuchać o WordPressie

Jeśli jesteś białostoczaninem i jeszcze nie wiesz co robisz w sobotę, jutro (14 października) po południu, to już wiesz: wraz z kilkoma osobami współorganizuję pierwszy białostocki WordUp. Jeśli nie jesteś białostoczaninem, rozważ czy nie warto zrobić sobie wycieczkę – wiem, że Białystok odwiedzą ludzie także z innych części Polski. Start o godzinie 17:00 w Zmianie Klimatu przy ul. Warszawskiej.

WordUpy to mniej formalne niż WordCampy spotkania użytkowników, miłośników i programistów WordPressa. Odbywają się na świecie od kliku lat, także w innych miastach Polski. Chcemy rozruszać białostocką scenę wordpressową i dlatego zdecydowaliśmy się po raz pierwszy spotkać razem by się poznać. Poza patrzeniem na siebie nawzajem ;) przewidzianych jest aż 5 prelekcji, a po nich – około godziny 20:00 – networking i socjalizowanie się przy piwie i dobrej muzyce. Tu dodam, że WPzlecenia są sponsorem owego piwa dla tych, którzy zjawią się najszybciej (czyli powtórzę jeszcze raz: około 17:00).

Przewidziane prelekcje to:

  • Katarzyna Janoska opowie o mikrointerakcjach na stronach internetowych (brzmi tajemniczo, ale jak mi opowiedziała co to takiego, z wielką chęcią będę słuchał)
  • Wojciech Babicz (którego firma także jest sponsorem) opowie o bezpieczeństwie stron internetowych czyli co można zrobić by dość szybko uchronić się przed najczęstszymi sposobami włamań
  • Dalej mówić będzie Jakub Milczarek w prelekcji pod tytułem „Więcej niż jeden WordPress to…”; Jakuba zawsze słucham z wielką przyjemnością, bo nawet jak mówi o rzeczach mi niepotrzebnych, słucham by podziwiać jego sposób przygotowywania się do prezentacji. Jestem pewien, że zrobi to trochę inaczej niż wszyscy
  • Tomasz Dziuda będzie miał prelekcję, która chyba każdego czytającego dev.WPzlecenia zainteresuje najbardziej. Opowie o WP REST API, czymś wciąż dość nowym w WordPressie, a więc warto posłuchać
  • Na koniec Kamil Porembiński opowie o rożnych aspektach związanych z wyborem firmy hostingowej

Czyli będzie światowo: nikt z występujących nie jest białostoczaninem, wszyscy prelegencji przyjeżdżają do Białegostoku specjalnie by spotkać się z Wami. Nie zawiedźcie ich i też przyjdźcie :)

Strona wydarzenia znajduje się tutaj. Kliknijcie tam przycisk „Wezmę udział” jeśli faktycznie chcecie przyjść i przyjdziecie, to będziemy wiedzieli ile krzesełek ustawić ;)

Acha, wstęp jest bezpłatny, ale ilość miejsc (i darmowych piw) ograniczona :)

 

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

1 komentarz + Dodaj komentarz

  • A jest jakieś wideo ze spotkania?

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »