Możesz być w sobotę w Białymstoku? Przyjdź posłuchać o WordPressie

Jeśli jesteś białostoczaninem i jeszcze nie wiesz co robisz w sobotę, jutro (14 października) po południu, to już wiesz: wraz z kilkoma osobami współorganizuję pierwszy białostocki WordUp. Jeśli nie jesteś białostoczaninem, rozważ czy nie warto zrobić sobie wycieczkę – wiem, że Białystok odwiedzą ludzie także z innych części Polski. Start o godzinie 17:00 w Zmianie Klimatu przy ul. Warszawskiej.

WordUpy to mniej formalne niż WordCampy spotkania użytkowników, miłośników i programistów WordPressa. Odbywają się na świecie od kliku lat, także w innych miastach Polski. Chcemy rozruszać białostocką scenę wordpressową i dlatego zdecydowaliśmy się po raz pierwszy spotkać razem by się poznać. Poza patrzeniem na siebie nawzajem ;) przewidzianych jest aż 5 prelekcji, a po nich – około godziny 20:00 – networking i socjalizowanie się przy piwie i dobrej muzyce. Tu dodam, że WPzlecenia są sponsorem owego piwa dla tych, którzy zjawią się najszybciej (czyli powtórzę jeszcze raz: około 17:00).

Przewidziane prelekcje to:

  • Katarzyna Janoska opowie o mikrointerakcjach na stronach internetowych (brzmi tajemniczo, ale jak mi opowiedziała co to takiego, z wielką chęcią będę słuchał)
  • Wojciech Babicz (którego firma także jest sponsorem) opowie o bezpieczeństwie stron internetowych czyli co można zrobić by dość szybko uchronić się przed najczęstszymi sposobami włamań
  • Dalej mówić będzie Jakub Milczarek w prelekcji pod tytułem „Więcej niż jeden WordPress to…”; Jakuba zawsze słucham z wielką przyjemnością, bo nawet jak mówi o rzeczach mi niepotrzebnych, słucham by podziwiać jego sposób przygotowywania się do prezentacji. Jestem pewien, że zrobi to trochę inaczej niż wszyscy
  • Tomasz Dziuda będzie miał prelekcję, która chyba każdego czytającego dev.WPzlecenia zainteresuje najbardziej. Opowie o WP REST API, czymś wciąż dość nowym w WordPressie, a więc warto posłuchać
  • Na koniec Kamil Porembiński opowie o rożnych aspektach związanych z wyborem firmy hostingowej

Czyli będzie światowo: nikt z występujących nie jest białostoczaninem, wszyscy prelegencji przyjeżdżają do Białegostoku specjalnie by spotkać się z Wami. Nie zawiedźcie ich i też przyjdźcie :)

Strona wydarzenia znajduje się tutaj. Kliknijcie tam przycisk „Wezmę udział” jeśli faktycznie chcecie przyjść i przyjdziecie, to będziemy wiedzieli ile krzesełek ustawić ;)

Acha, wstęp jest bezpłatny, ale ilość miejsc (i darmowych piw) ograniczona :)

 


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Możesz być w sobotę w Białymstoku? Przyjdź posłuchać o WordPressie”

  1. Awatar Janusz Kamiński
    Janusz Kamiński

    A jest jakieś wideo ze spotkania?