prn.
3
2014

Pierwsza Polka w drużynie Automattic

olalaczekAutomattic to firma stojąca za WordPressem i zarazem wymarzone miejsce pracy chyba każdego, kto coś wspólnego z WordPressem ma (nie ma się czemu dziwić). Teraz to marzenie spełnia się dla pierwszego Polaka, a właściwie Polki. Aleksandra Łączek od najbliższego poniedziałku dołącza do tej firmy jako twórca motywów.

Ola z WordPressem i Automattic związana jest już od jakiegoś czasu: część z Was może pamiętać jej wystąpienie z wiosny z Warszawy, gdy opowiadała na czym polega praca jako wolontariusz przy ocenianiu nowych skórek przesyłanych do wordpressowego repozytorium. Od kilku tygodni była także na okresie próbnym w tej firmie. Kilka dni temu wróciła z WordCamp Europe, miała krótką rozmowę z Mattem (jak wyglądają takie rozmowy możecie dowiedzieć się między innymi z tego podcastu) i postanowione: została zatrudniona.

Pierwsze trzy tygodnie pracy Oli będzie polegało na udzielaniu supportu osobom korzystającym z WordPressa w wersji wordpress.com. Potem dołączy do działu odpowiedzialnego za tworzenie nowych skórek (zarówno premium dostępnych na na wp.com jak i darmowych) i wspieranie obecnych. Aleksandra jest designerem i front-endowcem i na tym polu będzie skupiać się jej praca.

Gratulacje! :)

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

7 komentarzy + Dodaj komentarz

  • Gratulacje dla Oli! :D
    To jest super news.

  • Gratulacje Olu!

  • Gratuluje :)

  • Dzięki dziewczyny! :)

  • Genialna informacja! Gratulacje i wyrazy podziwu dla Oli :-)

  • Świetny news. Gratulacje!

  • Robi wrażenie. Jak zawsze :)

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »