mj.
8
2014

WordPress 3.9.1

Zajrzyjcie do swoich Kokpitów, a zobaczycie, że jest już w nich opcja aktualizacji WordPressa 3.9 do wersji 3.9.1, czyli zawierającej poprawki do błędów, jakie wykryto w ostatnim stabilnym wydaniu. Albo nie zaglądajcie, bowiem to wydanie jak każde inne wydanie w „trzeciej cyfrze po drugiej kropce” zainstaluje się samo.

Czego dotyczą te poprawki? Pracy w trybie multisite, widżetów wyświetlanych w trakcie podglądu konfigurowanej skórki, edytora wizualnego i odtwarzacza mediów. Więcej informacji o zmianach znajdziecie na blogu WordPressa oraz w changelogu.

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

11 komentarzy + Dodaj komentarz

 • Szczerze to już mnie męczą te aktualizacje WordPressa.

  • To sobie wyłącz aktualizację i po kłopocie. Ktoś cię zmusza?

 • Hej,

  zaktualizowałem swojego bloga do wersji 3.9.1 i nie mogę pisać wpisów w opcji wizualnej, tylko w tekstowej. Macie na to jakąś radę? Czy da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji bo taka opcja jest mega uciążliwa?

  Podro.

  • Czy jak otworzysz konsole JS w przegladarce, i odswiezysz strone edytora, przypadkiem nie masz w niej:

   Deprecated TinyMCE API call: .onNodeChange.add(..)

   ?

   • dokładnie tak:)

    • to jest jakis konflikt, z ktoras wtyczka uzywajaca tinymce (powylaczaj aby sie przekonac którą). albo autor skorki zakodowal to.

     wrzuc kod źródła strony HTML strony edycji wpisu na jakis pastebin.com i daj tu linka, jesli wylaczanie wtyczek nie pomoze

     • Super!!!

      Dzięki wielkie. Po wyłączeniu wtyczki „Wysija Newsletters” wszystko wróciło do normy.

      Dziękuje raz jeszcze. Znowu mogę komfortowo pracować:))))

 • co w takim wypadku?

 • Mam jeszcze jedno pytanie. Czy da się ustawić gdzieś we wpisie, żeby post wyświetlał się na całej stronie bez pobocznego widgetu jak na głównej stronie?

  Taką opcje można włączyć przy edycji strony ale czy jest możliwość włączenia jej przy wyświetlaniu artykułu?

  Pozdrawiam:)

 • Hej, mam jeszcze jedno pytanko.

  Jak zrobić, żeby strona bloga z wpisem pojawiała się bez bocznego widgeta tylko jako fullwidth page?

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »