WordPress 3.8 „Parker” już dostępny

Od kilku godzi można już pobierać najnowsze duże wydanie WordPressa, oznaczone jako 3.8 „Parker” (nazwa na cześć Charlie’ego Parkera)

Oto lista nowości:

 • Nowy wygląd Kokpitu, który zapewne część już z Was zna – był on bowiem rozwijany do tej pory jako osobna wtyczka mp6. overview
 • Dostosowanie Kokpiu do pracy na małych ekranach
 • Nowy sposób zarządzania widżetami i nowy ekran wyboru motywu graficznego
 • Motyw graficzny Twenty Fourteen, który przypadnie do gustu szczególnie fotografom

Jest to pierwsze wydanie, które rozwijane było w myśl zasady „nowości jako wtyczki”. WordPressa 3.8 możecie pobrać ze strony projektu, lub jak zwykle klikając w Kokpicie odpowiednią opcję na górze ekranu (mechanizm automatycznych aktualizacji nie działa w przypadku dużych wydań)


Opublikowano

w

przez

Komentarze

4 odpowiedzi na „WordPress 3.8 „Parker” już dostępny”

 1. Awatar Rafał

  Nowy wygląd kokpitu nadaje trochę nowoczesności, podoba mi się jak odcina się menu od reszty, nowy wygląd też ciekawy bo twenty thirteen to jakaś porażka była. Nie wiem czy ta aktualizacja coś wprowadziła do wydajności, ale na jednym z serwerów gdzie strona co drugie odświeżenie pokazywała błąd teraz jakby przyspieszyła i nareszcie wyświetla się poprawnie – ale to może tylko przypadek.

 2. Awatar Papa

  A są jakieś znane problemy podczas aktualizacji? Bo trochę się obawiam tego, że wszystko przestanie działać. Dlatego zwlekam chwilę z aktualizacją.

 3. Awatar Paweł Rabinek

  Właśnie robię aktualizację przez InfiniteWP i idzie bez problemu. Nowy wygląd jest całkiem ładny, choć trzeba się przyzwyczaić.

 4. Awatar Krzysiek
  Krzysiek

  Po aktualizacja nie mogę usunąć wiszących 4 komentarzy (SPAM) i nie mogę dodać nowych wpisów tylko jako szkice… także warto poczekać. Nie wiem co teraz z tym Fantem.