paź
30
2013

WordPress 3.7.1 – mała ale ważna poprawka

Zaznaczenie_026Kilka dni temu wyszła oficjalna wersja WordPress 3.7, a już dzisiaj w nocy pojawiła się pierwsza poprawka WordPress 3.7.1.

Większość osób może spać spokojnie, bo (jak kilkukrotnie wspominaliśmy) od wersji 3.7 system wykonuje automatyczne aktualizacje bezpieczeństwa oznaczone kolejnymi numerkami na trzeciej pozycji…

Najważniejsze zmiany w WP 3.7.1 to:

 • Naprawienie błędu opisów obrazków w edytorze wizualnym.
 • Umożliwienie korzystania z dobrodziejstw automatycznej aktualizacji również dla starszych i gorzej skonfigurowanych serwerów.
 • Ograniczenie pojawiania się błędów krytycznych związanych z kilkoma wtyczkami, które wywoływały niektóre funkcje WP zbyt wcześnie.
 • Naprawa sortowania hierarchicznego w get_pages(), wykluczeń w wp_list_categories() oraz w in_category() przy wywoływaniu ich bez zmiennych.
 • Naprawa błędu mogącego pojawić się w niektórych konfiguracjach przy wyszukiwaniu oraz kilka innych powiadomień.

Link do oficjalnego komunikatu: WordPress 3.7.1 Maintenance Release

Link do pobrania aktualnej wersji: WordPress 3.7.1

WordPressowcy wszystkich krajów – aktualizujcie się (automatycznie)!

Powiązane wpisy

O autorze: Jakub Milczarek

Miłośnik wszystkiego co związane ze sprawami użyteczności, a także specjalista z dziedziny fizykochemii kryminalistycznej. Stronami internetowymi zajmuje się od 1997 roku, a z samym WordPressem zaprzyjaźnił się już w 2007 roku. Miał zaszczyt być szefem organizacji pierwszego polskiego WordCampu w 2010 roku, a w latach 2010-2012 prowadził z sukcesami firmę WP-Expert. Obecnie pracuje jako UX Specialist w OnTheGoSystems. W wolnych chwilach zdobywa Koronę Europy, poszukuje skrzynek OpenCaching i bloguje jako Lodzermensch.

5 komentarzy + Dodaj komentarz

 • Czekam i czekam a automatycznej aktualizacji jak nie było tak nie ma. Trochę wolno to puszczają :-)

  • No właśnie :) Ja się nie doczekałem i odpaliłem aktualizację ręcznie u siebie…

   • Zainstaluj sobie wtyczkę Crontrol i sprawdź co ile odpytuje serwer.

    Lub Background Tester czy w ogóle auto update może działać.

 • A ja poczekam jeszcze do jutra i zobaczę kiedy autoaktualizacja pójdzie sama :)

 • Automatyczne poprawki są dobre, ale nie do końca. Te z trzecią cyfrą po kropce nie zrobią zamieszania, ale inne mogą troszkę namieszać – WordPress nie sprawdza kompatybilności wtyczek i skórek przed swoją aktualizacją. Już kiedyś miałem mały problem z aktualizacją. Druga sprawa to ciekawe jak się mają automatyczne aktualizacje do zalecanego backupu bazy danych i plików przed aktualizacją? WordPress sam sobie zaprzecza?

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »