maj
27
2013

WordPress ma już 10 lat! Warszawa, Kraków i Wrocław organizują z tej okazji spotkania

To właśnie dziś mija 10 lat od kiedy Matt Mullenweg na bazie platformy blogowej b2/cafelog stworzył i opublikował WordPressa. Ciekaw jestem czy ktokolwiek wtedy zdawał sobie sprawę, że oto rozpoczęły się prace nie tylko nad oprogramowaniem do pisania blogów, ale pełnoprawnym systemem CMS, który kompletnie zdominuje rynek. ;)

Jak zapewne pamiętacie jakiś czas temu informowaliśmy, że z tej okazji na całym świecie organizowane będą wordpressowe meetupy: spotkania w czasie których przy piwku, w miłym towarzystwie będzie można o WordPressie porozmawiać i powspominać. Takie też będą odbywać się w Polsce. Największymi są:

To tylko największe spotkania w większych miastach. Lista jest dłuższa, więc sami sprawdźcie czy w Waszym mieście nic nie będzie się z tej okazji działo.

Jeśli ktoś chce świętować online, została przygotowana ku temu specjalna strona.

Jak długo jesteście z WordPressem? Od ilu lat zawodowo? Czy jest na sali ktoś, kto instalował kiedykolwiek jego pierwszą wersję? :)

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

8 komentarzy + Dodaj komentarz

 • Konrad, nie b2/caffepress tylko b2/cafelog :)

  Potwierdzenie:
  http://codex.wordpress.org/History

  Po polsku:
  http://www.wordpress-polska.pl/o-wordpressie/

 • Co ciekawe na nasze spotkanie w Krakowie zgłosiło się tylko 16 osób według meetup, a na Facebooku jest trzy razy tylu chętnych ;)

  • A co będziemy robić w Krakowie, bo zawaliłem nockę i nie wiem czy wstanę na 19.

   • Miały być jakieś prezentacje, ale ostatecznie nikt nic nie zgłosił, więc po prostu posiedzimy i pogadamy o WordPressie w miłym towarzystwie przy wyśmienitym piwku :)

 • Będę w Krakowie i czuję w kościach (i statystykach wydarzenia na FB i G+), że uczestników będzie dużo więcej niż 16.

  Ciekawe, co ich odstraszyło od zapisania się na stronie meetup… Pewnie konieczność rejestracji w kolejnym serwisie, który w sumie wnosi tylko sporo niepotrzebnych maili w skrzynce…

  • Dokładnie tak, ja sam często rezygnuję z zapisywania się tam, gdzie muszę zakładać konto. Nie dość, że kolejny raz muszę wypełnić te same okienka to trzeba jeszcze wejść na maila i bawić się w linki, by potem mieć zapchaną spamem pocztę.

 • Bardzo doceniam WordPress’a. pozdrawiam wszystkich wielbicieli

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »