WordPress ma już 10 lat! Warszawa, Kraków i Wrocław organizują z tej okazji spotkania

To właśnie dziś mija 10 lat od kiedy Matt Mullenweg na bazie platformy blogowej b2/cafelog stworzył i opublikował WordPressa. Ciekaw jestem czy ktokolwiek wtedy zdawał sobie sprawę, że oto rozpoczęły się prace nie tylko nad oprogramowaniem do pisania blogów, ale pełnoprawnym systemem CMS, który kompletnie zdominuje rynek. ;)

Jak zapewne pamiętacie jakiś czas temu informowaliśmy, że z tej okazji na całym świecie organizowane będą wordpressowe meetupy: spotkania w czasie których przy piwku, w miłym towarzystwie będzie można o WordPressie porozmawiać i powspominać. Takie też będą odbywać się w Polsce. Największymi są:

To tylko największe spotkania w większych miastach. Lista jest dłuższa, więc sami sprawdźcie czy w Waszym mieście nic nie będzie się z tej okazji działo.

Jeśli ktoś chce świętować online, została przygotowana ku temu specjalna strona.

Jak długo jesteście z WordPressem? Od ilu lat zawodowo? Czy jest na sali ktoś, kto instalował kiedykolwiek jego pierwszą wersję? :)


Opublikowano

w

przez

Komentarze

8 odpowiedzi na „WordPress ma już 10 lat! Warszawa, Kraków i Wrocław organizują z tej okazji spotkania”

 1. Awatar amistad18

  Konrad, nie b2/caffepress tylko b2/cafelog :)

  Potwierdzenie:
  http://codex.wordpress.org/History

  Po polsku:
  http://www.wordpress-polska.pl/o-wordpressie/

  1. Awatar Konrad Karpieszuk

   racja, poprawiam :)

 2. Awatar Jakub Milczarek

  Co ciekawe na nasze spotkanie w Krakowie zgłosiło się tylko 16 osób według meetup, a na Facebooku jest trzy razy tylu chętnych ;)

  1. Awatar SpeX

   A co będziemy robić w Krakowie, bo zawaliłem nockę i nie wiem czy wstanę na 19.

   1. Awatar Jakub Milczarek

    Miały być jakieś prezentacje, ale ostatecznie nikt nic nie zgłosił, więc po prostu posiedzimy i pogadamy o WordPressie w miłym towarzystwie przy wyśmienitym piwku :)

 3. Awatar anoriell

  Będę w Krakowie i czuję w kościach (i statystykach wydarzenia na FB i G+), że uczestników będzie dużo więcej niż 16.

  Ciekawe, co ich odstraszyło od zapisania się na stronie meetup… Pewnie konieczność rejestracji w kolejnym serwisie, który w sumie wnosi tylko sporo niepotrzebnych maili w skrzynce…

  1. Awatar Kwestia

   Dokładnie tak, ja sam często rezygnuję z zapisywania się tam, gdzie muszę zakładać konto. Nie dość, że kolejny raz muszę wypełnić te same okienka to trzeba jeszcze wejść na maila i bawić się w linki, by potem mieć zapchaną spamem pocztę.

 4. Awatar Klarysa

  Bardzo doceniam WordPress’a. pozdrawiam wszystkich wielbicieli