kwi
9
2013

Milioner z ThemeForest ma już 2 miliony USD. I jest już ich dwóch.

Pamiętacie Kriesi-ego? Jeśli nie pamiętacie szybko przypomnę: to o nim w grudniu 2011 roku poinformował internet – w tym także i dev.wpzlecenia – gdy stał się pierwszą osobą, która zarobiła milion dolarów na sprzedaży skórek na ThemeForest.

Dziś szybka aktualizacja tej informacji: w nieco ponad rok Kriesi zarobił kolejny milion i tym samym pobił kolejny rekord: został pierwszy dwumilionerem na ThemeForest.

…A miesiąc po tym Envato informuje, że do Kriesi-ego dołącza Peerapong. Tak, to już druga osoba, która zarobiła łącznie 2 miliony dolarów na sprzedaży wordpressowych skórek. Na TF jest on zarejestrowany od maja 2010 roku, przy czym dopiero od niedawna zaczął zarabiać tak wielkie kwoty, by uzbierać łącznie siedmiocyfrową sumę.

Sprzedaż na ThemeForest wygląda więc jak świetny biznes sam w sobie. Wystarczy stworzyć kilka(dziesiąt) dobrych skórek, zapewnić im wsparcie techniczne i już po jakimś czasie powinno nas być stać na utrzymanie przynajmniej małej firmy składającej się z grafika i programisty (a bogatszej wersji także project managera i fron-endowca). Pamiętajcie jednak, że dwóch milionerów na ThemeForest to… tylko dwóch milionerów. Cały czas pozostaje długi ogon zarabiających mniej (co nie znaczy, że kiepsko).

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

13 komentarzy + Dodaj komentarz

 • Gwoli ścisłości – oni nie zarobili 2 mln dolarów, ale ich sprzedaż wyniosła 2 mln dolarów. Czyli zarobek to (z grubsza licząc) 1,4 mln dolarów.

  • To się nazywa mieć szczęście, konkurencja na TF mała nie jest a niektóre skórki rozkładają na łopatki skórki Kriesi-ego, a tu 2 banieczka :)

   Pogratulować!

   PS „Sprzedaż na ThemeForest wygląda więc jak świetny biznes sam w sobie. ”

   Kriesi zarabia/sprzedaje nie tylko na TF ale i na CodeCanyon, sprzedaż i tam to dobry biznes.

 • Zastanawiam się skąd w polakach przekonanie, że jeśli ktoś odniesie sukces to musi być to szczęście jak napisał „DMati”.

  Przekonania rodem z średniowiecza. Ciężka i wytrwała praca PRZEDE WSZYSTKIM Z JAKOŚCIĄ decyduje o tym, że dany produkt odnosi sukces.

  Ja rozumiem, że w Polsce pracuje się ciężko co nie znaczy, że dobrze (szybko, szybko, i bez jakości… ). A później ciemnogród zwaną Polską jest przekonany, że ma rację.

  • Oczywiście, że jak ktoś się przyłoży i ciężko pracuje to swoje osiągnie. Gratuluje mu takiej sukcesu i teraz takiego rozgłosu w necie ale w tym przypadku szczęście miało swój udział. Przeglądnij jego skórki i porównaj z innymi skórkami w poszczególnych kategoriach.

   Kiedyś wpadłem na jedną skórkę na ThemeForest, która jest wypasiona w kosmos (spora lista funkcji i totalna personalizacja), oceny dobre, a sprzedaż martwa.

   W takich sklepach przy takiej konkurencji to jak z wpisami na fan page’u, publikujesz mocny wpis i zbiera ledwo parę lajków, a wpis jakich wiele, który dodałeś od tak staje się najbardziej popularny w danym tygodniu, miesiącu ;)

 • Według naszego narzędzia które, wczoraj weszło w publiczną betę, Kriesi zarobił co najmniej 1 600 000 USD :) Milionerów jest pięciu, a bardzo niedługo dołączy do nich szósty – ignitethemes. Ale największy wzrost aktualnie i tak ma ThemeFusion i ich Avada, która od marca 2012 zarobiła conajmniej 580 tys dolarów i dzień w dzień przebija wszystkie inne itemy na całym ThemeForest… więc niedługo pewnie grono milionerów się powiększy :)

  Gdyby ktoś był zainteresowany: http://marketplaces-monitor.createit.pl/ Pierwszego maja oficjalny start aplikacji :)

  • Bardzo fajne narzędzie, bodajże wczoraj trafiłem na nie na forum TF. Gratuluję pomysłu i życzę powodzenia (oby Envato nie przyblokowało skryptów parsujących ich strony ;)).

   • Tak, wczoraj zdecydowaliśmy się je upublicznić i pierwsze miejsce gdzie napisaliśmy to forum TF, żeby zobaczyć jak community zareaguje. No i na szczęście zareagowało bardzo pozytywnie :)

    Envato narazie nas nie przyblokowało… skontaktowaliśmy się z ich supportem, czy nie mają jakichś przeciwskazań dla naszego działania, ale jeszcze bez odpowiedzi :)

    Dzięki!

    • Czyli odpaliłeś narzędzie, które tak naprawdę nie ma zgody na działanie?! Ale społeczności się podoba więc jest ok ;P

     • ja nie wiem czy trzeba pytac o taką zgodę ;) wiele jest takich przykladow, chocby allegrowy snip.pl

     • Konrad: a czy snip.pl nie korzysta przypadkiem z API Allegro?

     • o ile tam sie nic nie zmienilo przez kilka lat, to nie korzysta. pobiera strone aukcji curl-em i 'klika’ przycisk licytacji.

     • No nie do konca:

      Po pierwsze nie „uruchomił”, tylko upublicznił betę pytając w tym samym dniu Envato czy nie mają nic przeciwko takiej aplikacji. Jeśli będą mieli – serwis nie wystartuje w takim kształcie jakim jest obecnie lub nie wystartuje w ogóle. Wolimy rozmawiać w oparciu o konkrety.

      Po drugie myślę że dyskusja czy korzystamy z API, cURLa, emacsa przez sendmail czy innego rozwiązania jest drugorzędna – jeżeli Envato zabroni nam publikowania takich danych („zablokuje nas”), to z prawnych powodów jak np. używanie nazw własnych ich produktów, a nie dlatego że został tak a nie inaczej zaimplementowany. I właśnie to z nimi wyjasniamy.

      Intuicja, podobnie jak Konradowi, podpowiada że do zbierania takich danych nie potrzebujemy żadnej zgody bo są przecież publiczne. Ale nie chcemy działać wbrew niczyjej woli :)

 • Peerapong odniósł duży sukces również ma Mojo Themes, o ile mnie pamięć nie myli to był numerem 1 dopóki wrzucał tam swoje skórki – http://www.mojo-themes.com/user/Peerapong/

  BTW, Themeforest będzie miało poważną konkurencję – http://wpdaily.co/mojo-themes-eig/
  Bluehost, Hostgator… to ogromny rynek

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »