lt.
8
2013

Czego możemy się spodziewać po BuddyPress 1.7?

Kilka dni temu wspominałem o wydaniu drobnej poprawki najpopularniejszego rozszerzenia społecznościowego do WordPressa – BuddyPress 1.6.4, a dziś postanowiłem napisać Wam pokrótce, czego możemy spodziewać się po BuddyPress 1.7.ikona-bp

Chyba najważniejszą zmianą, którą przyniesie wersja 1.7 jest wprowadzenie kompatybilności ze wszystkimi (nawet zwykłymi) szablonami WordPressa. W chwili obecnej, aby skorzystać z dobrodziejstw BuddyPressa trzeba pobrać jeden z dostępnych darmowych szablonów dedykowanych BP, kupić jakieś rozwiązanie komercyjne lub zlecić komuś wykonanie specjalnego szablonu.

Istnieje też tzw. półśrodek, pod postacią wtyczki BuddPress Template Pack – wtyczka ta dodaje specjalne opcje BP do własnego szablonu, bez ingerencji w pliki oryginału.

Od wersji BudyPress 1.7 teoretycznie każdy szablon będzie mógł być wykorzystany do budowy strony społecznościowej bez tego typu dodatków lub polegania na dedykowanych rozwiązaniach. Całość będzie realizowana przez nową warstwę, która spowoduje wstrzykiwanie odpowiednich fragmentów kodu odpowiedzialnych za poszczególne funkcje BuddyPressa w trakcie ładowania stron.

Myślę, że ta zmiana spowoduje wzrost popularności skryptu, bo przecież każdy będzie mógł bez problemu zrobić swojego Facebooka na już istniejącej stronie :)

Inne zmiany obejmują:

  • Nowy interfejs użytkownika dla administratorów przy zarządzaniu grupami
  • Zakończenie integracji forum (części składowej grup) z bbPress 2
  • Poprawienie wydajności zapytań kierowanych do bazy danych przy obsłudze użytkowników
  • Usunięcie rozbudowanego kreatora uruchamianego po aktualizacji/instalacji na rzecz uproszczonego uruchamiania

Projekt w wersji 1.7 ma niestety już kilka dni opóźnienia – miał zostać zakończony 31 stycznia 2013 r. W tej chwili nadal otwartych jest 9 zadań, więc prawdopodobnie przed końcem lutego zobaczymy nową wersję BuddyPress 1.7.

Powiązane wpisy

O autorze: Jakub Milczarek

Miłośnik wszystkiego co związane ze sprawami użyteczności, a także specjalista z dziedziny fizykochemii kryminalistycznej. Stronami internetowymi zajmuje się od 1997 roku, a z samym WordPressem zaprzyjaźnił się już w 2007 roku. Miał zaszczyt być szefem organizacji pierwszego polskiego WordCampu w 2010 roku, a w latach 2010-2012 prowadził z sukcesami firmę WP-Expert. Obecnie pracuje jako UX Specialist w OnTheGoSystems. W wolnych chwilach zdobywa Koronę Europy, poszukuje skrzynek OpenCaching i bloguje jako Lodzermensch.

2 komentarze + Dodaj komentarz

  • Czy ktokolwiek umie wskazać jakąkolwiek stronę działającą na tym?

  • Kiedy przewidziana aktualizacja?

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »