Rekordów ThemeForest ciąg dalszy: skórka, która sprzedała się 20 tysięcy razy

Niedawno wspomniałem o krytyce ThemeForest ze strony jednego z deweloperów WordPressa, a dziś wiadomość radosna. Skórka U-Design jest pierwszą, która przekroczyła barierę 20000 zakupów.

Jest to kolejna imponująca wiadomość. Pisaliśmy już o człowieku, który zarabia na TF 150tys złotych miesięcznie, o człowieku, który zarobił tam już milion dolarów. A powyższe to była krótka (bo postanowiłem nie rozpisywać się tym razem) historia człowieka, który zrobił z jednej zarobionej skórki zarobił – zakładając, że zawsze kosztowała ona 50 dolarów- już milion dolarów (z czego połowę zabiera ThemeForest).


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

12 odpowiedzi na „Rekordów ThemeForest ciąg dalszy: skórka, która sprzedała się 20 tysięcy razy”

 1. Awatar Bartek
  Bartek

  Dwie uwagi: szablon ten nie zawsze kosztował $50, a autor dostaje 70%, a nie połowę. ;)

  1. Awatar Konrad Karpieszuk

   odnośnie 50 dolarów – wspomniałem, że nie jestem pewien :)

   70%? jesteś tego pewien? ktoś tu kiedyś pisało 50% w komentarzach. co więcej, jeśli ktoś wejdzie przez mój link w tekście i kupi ten motyw, dev.wpzlecenia.pl zarobią na tym 30% wartości. (wpis zawiera referala, nie ukrywam tego). w takim wypadku TF nie zarobi nic :)

   1. Awatar Bartek
    Bartek

    Oczywiście, że jestem pewnien. ;)
    http://themeforest.net/make_money/payment_rates

    Pamiętaj, że za referera dostajesz 30% od jego pierwszej wpłaty. To raz. Po drugie nie wszyscy autorzy doszli do stawki 70%. Kto jak kto, ale Envato ma to wszystko przekalkulowane. ;)

 2. Awatar Raphael
  Raphael

  Ciekawe swoją drogą że biorą 50% i za specjalnie nie pomagają w sprzedaży… chyba że dlatego iż tam tyle użytkowników zarejestrowanych jest. Powiedzmy że w przeliczeniu na większe kwoty to dużo nie jest ;]

  1. Awatar Konrad Karpieszuk

   wiesz, TF to takie allegro we swiecie WordPressa. mają monopol wiec sobie pozwalaja.

   ale nie jestem pewien czy nie pomagaja. na pewno zawsze mogli by w wiekszym stopniu, ale jednak jakas reklame swojej platformie robią (ot chocby podrzucajac takie ciekawostki takim ludziom jak ja i oferujac przyjemny program partnerski)

   1. Awatar Bartek

    Raczej eBay. ;)

 3. Awatar rzepak
  rzepak

  Do 70% wcale nie jest trudno dojść, poza tym sprawdźcie jaki procent dostają fotografowie na microstockach ze swoich zdjęć.

 4. Awatar ILikeAir

  Czy ktoś z was orientuje się może jak wyglądają kwestie rozliczenia z dochodu uzyskiwanego w TF? Z tego co się orientuję Envato zarejestrowane jest w Australii..
  Rozliczacie z polskim US?

  1. Awatar Konrad Karpieszuk

   nigdy nic na tf nie sprzedawalem ale sam bym pewnie rozliczyl to jako przychod z praw autorskich (podatek 19%), zaznaczajac ze skladki nie zostaly pobrane i bedziesz musial go zaplacic przy skladaniu zeznzania (lub o ten podatek zmniejszysz sobie odliczenie). podatek liczysz w momencie wplyniecia kasy na twoje konto w banku w polsce. kasa lezaca na koncie tf jest wirtualna

   ale chce tez uprzedzic ze jestem kiepska osoba do pytania o podatki ;) kiedys US dal mi nawet mandat ;)

 5. Awatar Bartek

  A obczajał ktoś może jaka forma DG (forma rozliczenia) jest najbardziej opłacalna jeśli zakładamy zarabianie na themeforest/codecanyon? Może jest ktoś w Polsce kto tak zarabia i napisałby o tym artykuł? :>

 6. Awatar Grzegorz

  Zawsze się zastanawiałem ile TF bierze teraz już wiem dużo więcej. Nie sądziłem że mają aż taki duży monopol.