sp.
26
2012

Rekordów ThemeForest ciąg dalszy: skórka, która sprzedała się 20 tysięcy razy

Niedawno wspomniałem o krytyce ThemeForest ze strony jednego z deweloperów WordPressa, a dziś wiadomość radosna. Skórka U-Design jest pierwszą, która przekroczyła barierę 20000 zakupów.

Jest to kolejna imponująca wiadomość. Pisaliśmy już o człowieku, który zarabia na TF 150tys złotych miesięcznie, o człowieku, który zarobił tam już milion dolarów. A powyższe to była krótka (bo postanowiłem nie rozpisywać się tym razem) historia człowieka, który zrobił z jednej zarobionej skórki zarobił – zakładając, że zawsze kosztowała ona 50 dolarów- już milion dolarów (z czego połowę zabiera ThemeForest).

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

12 komentarzy + Dodaj komentarz

 • Dwie uwagi: szablon ten nie zawsze kosztował $50, a autor dostaje 70%, a nie połowę. ;)

  • odnośnie 50 dolarów – wspomniałem, że nie jestem pewien :)

   70%? jesteś tego pewien? ktoś tu kiedyś pisało 50% w komentarzach. co więcej, jeśli ktoś wejdzie przez mój link w tekście i kupi ten motyw, dev.wpzlecenia.pl zarobią na tym 30% wartości. (wpis zawiera referala, nie ukrywam tego). w takim wypadku TF nie zarobi nic :)

   • Oczywiście, że jestem pewnien. ;)
    http://themeforest.net/make_money/payment_rates

    Pamiętaj, że za referera dostajesz 30% od jego pierwszej wpłaty. To raz. Po drugie nie wszyscy autorzy doszli do stawki 70%. Kto jak kto, ale Envato ma to wszystko przekalkulowane. ;)

 • Ciekawe swoją drogą że biorą 50% i za specjalnie nie pomagają w sprzedaży… chyba że dlatego iż tam tyle użytkowników zarejestrowanych jest. Powiedzmy że w przeliczeniu na większe kwoty to dużo nie jest ;]

  • wiesz, TF to takie allegro we swiecie WordPressa. mają monopol wiec sobie pozwalaja.

   ale nie jestem pewien czy nie pomagaja. na pewno zawsze mogli by w wiekszym stopniu, ale jednak jakas reklame swojej platformie robią (ot chocby podrzucajac takie ciekawostki takim ludziom jak ja i oferujac przyjemny program partnerski)

   • Raczej eBay. ;)

 • Do 70% wcale nie jest trudno dojść, poza tym sprawdźcie jaki procent dostają fotografowie na microstockach ze swoich zdjęć.

 • Czy ktoś z was orientuje się może jak wyglądają kwestie rozliczenia z dochodu uzyskiwanego w TF? Z tego co się orientuję Envato zarejestrowane jest w Australii..
  Rozliczacie z polskim US?

  • nigdy nic na tf nie sprzedawalem ale sam bym pewnie rozliczyl to jako przychod z praw autorskich (podatek 19%), zaznaczajac ze skladki nie zostaly pobrane i bedziesz musial go zaplacic przy skladaniu zeznzania (lub o ten podatek zmniejszysz sobie odliczenie). podatek liczysz w momencie wplyniecia kasy na twoje konto w banku w polsce. kasa lezaca na koncie tf jest wirtualna

   ale chce tez uprzedzic ze jestem kiepska osoba do pytania o podatki ;) kiedys US dal mi nawet mandat ;)

 • A obczajał ktoś może jaka forma DG (forma rozliczenia) jest najbardziej opłacalna jeśli zakładamy zarabianie na themeforest/codecanyon? Może jest ktoś w Polsce kto tak zarabia i napisałby o tym artykuł? :>

 • Zawsze się zastanawiałem ile TF bierze teraz już wiem dużo więcej. Nie sądziłem że mają aż taki duży monopol.

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »