kwi
1
2012

Badum tsss! Tak, usunięcie przyjaznych odnośników to był żart :)

Zbliża się koniec pierwszego kwietnia, można więc ujawnić: ostatni wpis, o tym, że z WordPressa mają zniknąć przyjazne odnośniki był naszym żartem. Zabieg taki nigdy nawet nie był rozważany, nigdy nikt nie usuwał nic z kodu WordPressa, a już na pewno nie rozważał tego Andrew Nacin.

We wpisie pozwoliłem sobie nawet na małe puszczenie oczka do Was podając jako przykład odnośnika sparametryzowanego adres /?p=10412 czyli nawiązanie do daty prima aprilis ;)

Wielu z Was od razu podejrzewało, że to żart, ja jednak udawałem, że nie wiem o co chodzi tłumacząc, że przecież Andrew dokonał zmian już kilka dni temu, starając się odepchnąć podejrzenie, że to ja a nie Andrew jestem żartownisiem.

Żart żartem ale ciekawym efektem ubocznym były Wasze rozważania na temat tego, co się stanie dalej. Od razu pojawiły się wizje, że szybko powstaną pluginy przywracające tę cechę, a nawet, że może powstać fork WordPressa. Jak widać open source nigdy nie uda się pokonać.

Tak więc: permalinki pozostają! Chyba, że skoro ten wpis publikuję też 1. kwietnia…

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

6 komentarzy + Dodaj komentarz

  • Powstanie forków byłoby w takim wypadku bardzo prawdopodobne :)

  • Szczerze, rozważałem zaprzestanie aktualizacji mojego WordPressa przez Was! Nie lubię 1 kwietnia, bo jak coś czytam to nigdy nie wiem, czy coś jest żartem czy nie :D

    • a ja uwielbiam :) 1 kwietnia to moje ulubione swieto

  • A ja przez Ciebie przejrzałem listę zmian w projekcie WP z ostatnich 2 tygodni (!) aby znaleźć informację o likwidacji ładnych linków :) Dopiero po tym zabiegu upewniłem się, że to żart…

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »