sty
2
2012

Jest już wynik wyborów prezydenckich w USA. Wygrał… WordPress ;)

Zgadza się: co prawda jeszcze nie wiemy kto będzie prezydentem USA na następna kadencję, ale już wiemy jakie rozwiązanie było najczęściej wybierane jako CMS do stworzenia strony danego kandydata. W trzech wypadkach był to Drupal, w czterech – WordPress. Pozostali kandydaci zdecydowali się na strony bez systemu zarządzania treścią lub były to systemy autorskie bez otwartych źródeł (ale mimo wszystko tandem Drupal-WordPress sprawił, że to opensource jest „wygrane”).

Strona Rona Paula działa na WordPressie

Strona Rona Paula działa na WordPressie

Strony oparte na WordPress:

i te oparte na Drupalu:

Obecny prezydent Barack Obama zdecydował się (a właściwie ktoś w jego sztabie zdecydował) na stronę bez CMS-a. Pamiętajmy jednak, że oficjalna strona Białego Domu działa w oparciu o Drupala. Chciało by się złośliwie powiedzieć, że skoro mają doświadczenia z Drupalem i teraz go nie zastosowali… okej, nie będę jednak złośliwy ;) Nikt przecież nie chce świętej wojny ;)

 

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

2 komentarze + Dodaj komentarz

  • Rick Perry chyba najlepiej przyłożył się do budowy strony :)

  • Cieszę się, ze „mój” kandydat w tych wyborach ma serwis na WordPressie i chyba póki co jest on w mojej ocenie najładniejszy…

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »