gru
8
2011

WordPress 3.3 Release Candidate 2

Już jutro rozpoczyna się w Poznaniu spotkanie miłośników WordPressa, a od wczoraj nasza społeczność ma możliwość uaktualnienia WordPressa do wersji WordPress 3.3 Release Candidate 2.

Przy okazji wpisu o WP 3.3 RC1 prorokowałem, że czekają nas jeszcze dwie wersje RC przed wielkim finałem. Jak widać wystarczyło 6 dni na wyprodukowanie RC2 – zobaczymy jak będzie dalej…

W zasadzie pomiędzy RC 1 a RC2 ekipa twórców WordPressa pracowała głównie nad testowaniem i poprawianiem (prawidłowego działania we wszystkich przeglądarkach) nowej wersji paska administracyjnego . Jeśli ktoś jest zainteresowany, to oczywiście może zerknąć na pełną listę ostatnich zmian.

Wszyscy są zachęcani do testowania i zgłaszania uwag – szczególnie twórcy wtyczek i szablonów -> Reporting Bugs

Link do pobrania aktualnej wersji: WordPress 3.3 Release Candidate 2

Tradycyjnie na zakończenie – WordPressowcy wszystkich krajów – aktualizujcie się!

Powiązane wpisy

O autorze: Jakub Milczarek

Miłośnik wszystkiego co związane ze sprawami użyteczności, a także specjalista z dziedziny fizykochemii kryminalistycznej. Stronami internetowymi zajmuje się od 1997 roku, a z samym WordPressem zaprzyjaźnił się już w 2007 roku. Miał zaszczyt być szefem organizacji pierwszego polskiego WordCampu w 2010 roku, a w latach 2010-2012 prowadził z sukcesami firmę WP-Expert. Obecnie pracuje jako UX Specialist w OnTheGoSystems. W wolnych chwilach zdobywa Koronę Europy, poszukuje skrzynek OpenCaching i bloguje jako Lodzermensch.

4 komentarze + Dodaj komentarz

 • Dzisiaj właśnie zainstalowałem RC2 na developerskim serwerze i wygląda to całkiem ok.
  Bardzo podoba mi się upload mediów przez D&D.

  Wciąż jednak martwi mnie kwestia szybkości panelu. Mam wrażenie, że wciąż sporo jeszcze brakuje do zadowalającego wyniku.

  • @FairFaX – To ciekawe! Ja testuję WP 3.3 na trzech serwisach i nie zauważyłem żadnego spowolnienia! Zgadzam się też z Tobą – upload mediów przez D&D jest genialny.

   • Może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem. Chodzi mi ogólnie o szybkość działania panelu i to bez większego znaczenia od wersji.

    Patrząc na wydajność aplikacji Google, to przed panelem WP jeszcze daleka droga. Ale jestem dobrej myśli.

    • @FairFaX – OK – ja inaczej zrozumiałem. Jednak jeśli porównujesz wydajność G i WP to myślę, że należy wziąć pod uwagę nie tylko same skrypty ale również albo przede wszystkim hardware, na którym to jest postawione…

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »