lis
9
2011

Zbiór WordPressowych snippetów

Kolejna strona, którą powinien dodać do zakładek (przynajmniej na czas, w którym przekonamy się czy jest ona nam potrzebna czy nie) każdy wordpressowy developer – WP-Snippets.

Już jakiś czas temu szukałem serwisu, w którym mógłbym gromadzić swoje własne snippety jak i snippety znalezione w sieci (przy okazji – polećcie w komentarzach co sami używacie, chętnie potestuję), a tu okazuje się, że jest serwis dedykowany właśnie WordPressowi.

Postanowiłem w ramach testu dodać własny fragment kodu. Logujemy się przez twittera, snippet dodajemy w dobrze nam znanym (ale okrojonym) Kokpicie – strona działa jak widać także na WordPressie. Po dodaniu wymaga on zatwierdzenia przez admina, ale czekając na to, obejrzałem jak wygląda podgląd:

Cool, jest różowo. A jak wiadomo każdy programista uwielbia kolor różowy ;) (a może to fiolet?)

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

7 komentarzy + Dodaj komentarz

 • Rozwiązanie bardzo przyjazne! Sam zbieram takie fragmenty kodu niestety w różnej postaci i czasem trudno mi jest coś szybko odnaleźć…
  Co do koloru, to ja również określam go jako różowy ale zawsze możemy nazwać go #FFABDC :)

 • Na pewno przydatna strona, tak jak i poprzednik , swój zbiór , który wykorzystuje powielając w niektórych swych projektach, zamiast główkować nad pisaniem czegoś nowego, wykorzystuje już napisane wcześniej kody.

 • Jeśli chodzi o snippety, to nie można nie wspomnieć o bazie z CSS-Trick. Choć nie jest w całości dedykowana WordPressowi, to on też ma swoją kategorię: http://css-tricks.com/snippets/

 • A może utworzyć dział na dev.wpzlecenia.pl z wordpressowymi snippetami ? Na pewno spowodowałoby to dopływ kolejnych użytkowników :)

  • przez chwile i mi przyszlo takie cos do glowy :) nie lubie jednak powielac, ale zobaczymy :)

 • Dzięki za świetną stronę!

 • A tutaj kolejna strona o tej samej tematyce ;)
  http://wpsnipp.com/

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »