Nowe zjawisko: WordUp

Od jakiegoś czasu natrafiam gdzieniegdzie na informację o tym, że któreś z kolei miasto zorganizowało sobie WordUp. Tym razem zdarzyło się to w Londynie, ale było już tego trochę.

WordUpy to spontaniczne, nieoficjalne spotkania użytkowników, fanów i developerów WordPressa. Nazywane są forkiem od WordCampów i rozdzielenie takie nastąpiło prawdopodobnie z powodu zaostrzenia reguł organizacji oficjalnych WordCampów.

Warto obserwować to zjawisko. Myślicie, że w Polsce też się zdarzy?


Opublikowano

w

przez

Komentarze

11 odpowiedzi na „Nowe zjawisko: WordUp”

 1. Awatar bobiko

  To chyba kwestia tego, co sie stanie po WCPZ ;-). troche oddolnych inicjatyw w PL mamy wieć.. whynot.

 2. Awatar Maciej
  Maciej

  Myślę że tak. Widać ile jest cyrków z WordCampem w Pzn..

 3. Awatar Tomasz Topa

  Ja generalnie lubię takie spotkania, na których mogę poznać ciekawych ludzi i nauczyć się czegoś nowego. Nazwa dla mnie nie ma znaczenia :). A wiadomo, że utrzymanie „oficjalnego” nazewnictwa wymaga więcej nakładów.

 4. Awatar Jakub Milczarek

  Każda okazja do spotkania i wymiany doświadczeń jest dobra, więc czemu nie?!

 5. Awatar Marcin Kłeczek

  Zastanawiam się, czy takie spotkania miałyby sens w mniejszych miastach? Internet is everywhere – dlaczego nie spróbować?

  1. Awatar Konrad Karpieszuk

   no wlasnie ciekawe czy ktos by przyszedl :) zastanawialem sie na d czyms takim w bialymstoku ale po probbie rozpoznania ilu tu jest wordpressowcow, zrezygnowalem

   1. Awatar bobiko

    Z doświadczenia wiem, że czasem trzeba oszlifować jakiś kamień ;-). lepiej zorganizować jakieś spotkania, przyciagnąć młodych. pokazać itp. Why not? :)

    *wiem, ciężko jest cokolwiek oddolnie robić, nie wiedząc na czym sie konkretnie stoi. A Białystok to nie żadne zadupie…;-)

 6. Awatar czepol

  Nazywane są forkiem od WordCampów i rozdzielenie takie nastąpiło prawdopodobnie z powodu zaostrzenia reguł organizacji oficjalnych WordCampów.

  Ktoś wie, jakie to zaostrzenia się pojawiły?

  1. Awatar Konrad Karpieszuk

   śledź jak idzie organizacja campa w poznaniu ;) co chwila kolejne problemy, miedzy innymi takim zaostrzeniem jest wymog przyjmowania wplat przez paypal, ale i wiele innych. pytaj organizatora, choc pewnie na campie sam cos opowie

   juz rok temu bylo ciezko, ale mysmy na szczescie jeszcze nie wiedzieli o zaostrzeniach wiec w niczym nam to nie przeszkodzilo :)

  2. Awatar Jakub Milczarek

   Te wymogi to m.in.:
   – Paypal (tak jak napisał Konrad)
   – adres www nadany z centrali
   – system rejestracji z centrali
   – skomplikowane zasady odnośnie partnerów / sponsorów i „rozdawania” materiałów
   – najpierw zgłoszenie, wywiad i akceptacja, a dopiero potem można ruszyć z organizacją – kiedyś wystarczyło zgłosić, przez formularz na stronie i dość długo czekać :)
   Więcej dowiesz się pod adresem: http://plan.wordcamp.org/

 7. Awatar Brand

  Jeszcze niedawno polacy nie wiedzieli czym jest internet (bynajmniej nie w takiej ilości jak teraz), więc nie ma co oczekiwać na spontaniczne meetingi fanów WP.

  Natomiast wierzę że w Polsce jest wielu fanów WordPressa, ale nie wierzę w to, że w danym mieście zorganizuje się XX osób na spotkanie. Na takie rzeczy musimy poczekać, dojrzeć.