paź
4
2011

WordPressowa skórka jak Timeline od Facebooka

Mniej więcej dwa tygodnie czasu potrzebują twórcy tematów graficznych na opracowanie nowego, który będzie ściągał design z jakiegoś popularnego serwisu. Nie  inaczej jest i tym razem.

Mark Zuckerberg pod koniec września na konferencji f8 pokazał jak będzie wyglądać nowa strona profilowa użytkowników Facebooka, tak zwany Timeline. Świat krzyknął „wow!”, a internetowi designerzy usiedli, by kopiować pomysły. Najszybsi byli ludzie z juliusdesign, bo już dziś prezentują takie oto dzieło:

Całość oparta jest na oficjalnym temacie graficznym WordPressa czyli twenty-eleven. Nie ma jeszcze zbyt wiele opcji konfiguracyjnych (można zmienić obrazek nagłówka i ikonki serwisów społecznościowych), ale nie o to chyba chodzi. Skórka nie jest po to, by ją instalować, a jedynie, by pokazać, że „my – juliusdesign – byliśmy najszybsi” i tym samym wypromować swoją firmę :) Według mnie każdy pomysł na promocję jest dobry, więc niech chłopakom (?) będzie.

A gdyby ktoś jednak chciał faktycznie skórkę zainstalować, do pobrania jest tutaj. Do obejrzenia jak działa zresztą także.

A co Wy sądzicie o takim kopiowaniu? Fajna sprawa, czy jednak naginanie prawa dla własnego lansu?

Aktualizacja: jest też plugin, który robi mniej więcej to samo.

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

3 komentarze + Dodaj komentarz

  • Dobry news. A co do kopiowania – gros designerów inspiruje się w ten sposób.

    Czy szablon jest na GPL?

    • wg pliku license.txt w katalogu skorki tak – to jest gpl

  • Nawet, nawet. Dla żadnego ze swoich blogów ta skórka mi się nie widzi, ale dla blogów będących pamiętnikami jak najbardziej fajne rozwiązanie :)

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »