WordPress zainstalowany w 5 sekund, serio

Każdy słyszał o słynnej pięciominutowej instalacji i zapewne ma ona spory udział w sukcesie tego CMSa. A co jeśli potrzebujesz na szybko WP by coś tylko sprawdzić lub komuś pokazać i chcesz to mieć w kilka sekund? „Jest do tego wty… jest do tego usługa”.

Wystarczy wejść pod adres wp.new , odczekać kilka sekund i za chwilę będziemy przekierowani do Kokpitu WordPressa. Cała strona została na czystko utworzona specjalnie dla nas i jest normalnie dostępna z sieci internetowej. I tyle.

Krótki adres wp.new jest tylko przekierowaniem do usługi instawp.com. Tworzenie takich szybkich instancji WordPressa jest super łatwe i przyjemne ale oczywiście coś za coś.

Usługa służy jedynie testowaniu wordpressowych pomysłów. Gdy masz znajomego, który pyta cię co to ten cały WordPress, po prostu wejdź pod ten adres i mu pokaż (lub powiedz by zrobił to sam). Gdy oglądasz jakąś wtyczkę czy motyw, ale boisz się zainstalować to na swojej stronie, utwórz sobie szybką instancję wp.new, zainstaluj to tam i popatrz jak to działa. Gdy musisz nagrać video demo jakiegoś rozwiązania, tu także wp.new się przyda.

Nie sprawdzi się do tworzenia stron na stałe bo te są po prostu po jakimś czasie kasowane. Po 8 godzinach strona zniknie z sieci, a stron takich możemy utworzyć tylko trzy. Po założeniu darmowego konta limity te wzrastają do 48 godzin i pięciu stron funkcjonujących w sieci równocześnie. W planach płatnych wzrastają bardzo znacząco w górę. Warto przejrzeć pełną listę funkcji przy planach kontowych bo jest tego sporo (np tworzenie stron nie z gołych WordPressów, a prekonfigurowanych szablonów instancji z preinstalowanymi wtyczkami, dostęp przez FTP czy przez SSH).

Ten wpis nie jest żadną opłaconą reklamą, więc tym bardziej szczerze mogę napisać, że uważam usługę za coś świetnego


Opublikowano

w

przez