czrw.
2
2021

Na 10 urodziny ACF, Elliot sprzedaje wtyczkę nowemu właścicielowi

To jest naprawdę big wow! We wpisie z okazji 10. urodzin wtyczki Advanced Custom Fields autor tej wtyczki poinformował, że kończy nad nią prace. Wtyczka jednak nie zostanie porzucona, a dalszym jej rozwojem zajmie się firma Delicious Brains.

Powodem tej wielkiej zmiany, jak wyjaśnia sam Elliot Condon, jest niemożność nadążenia przy jej rozwoju.

Z jednej strony wtyczka jest ogromnie popularna co skutkuje koniecznością świadczenia wsparcia dla dużej ilości użytkowników, implementowania ich potrzeb i rozwiązywania zgłaszanych błędów.

Z drugiej strony Elliot otwarcie przyznaje, że nie nadąża za wszelkimi zmianami w świecie webdev i samym WordPressie (czytaj: Gutenberg).

Jako że autor przez te wszystkie dziesięć lat rozwijał wtyczkę jednoosobowo, ilość zadań od jakiegoś czasu go przerastała. Nie chciał jednak pozostawić jej użytkowników bez ratunku i stąd zdecydował się na taki krok.

Jeśli przejęcie to oznaczało także duży transfer finansowy od nowego właściciela, to doskonale rozumiem autora :)

Elliot, gratulacje doskonałego dzieła i powodzenia w dalszym życiu!

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

Dodawanie komentarzy jest zamknięte.

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »