lst.
15
2014

WordPress 4.1 beta

I mamy nowego WordPressa. Co prawda jeszcze w wersji beta i nierozważnie byłoby aktualizować swoje strony do tej wersji, ale w ramach testów można już pobrać 4.1 beta i zobaczyć czego nowego można się spodziewać za kilka tygodni.

A tym, którzy instalować jednak nie chcą przedstawiam tę oto krótką listę:

  • Nowy motyw Twenty Fifteen
  • Nowy tryb edycji distraction free, domyślnie włączony dla użytkowników z rolą Edytor.
  • Możliwość automatycznego ściągnięcia plików językowych
  • Nowy pasek narzędziowy pojawiający się nad zdjęciami wstawionymi do wpisu.

Do tego dochodzi wiele usprawnień w bebechach: lepsza obsługa wszelkich WP_*_Query, nowy template tag do obsługi tytułu strony, lepsza obsługa własnych taksonomii, gdy jeden element należy do więcej niż jednej z nich.

Wszelkie sczezgóły znajdują się na oficjalnym blogu.

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

Dodawanie komentarzy jest zamknięte.

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »