sie
1
2013

Twórca WordPressa odpowiadał na Reddicie

Nie ma chyba dnia na Reddit bez ciekawego AmA, czyli Ask me anything czyli Zapytaj mnie o co chcesz. Tym razem do odpowiedzi sam siebie zgłosił Matt Mullenweg, twórca WordPressa i właściciel firmy Automattic, która za nim stoi.

BQiGupMCAAAaUDY.jpg:large

Wydarzenie to było ciekawe i ekscytujące, ale po przeczytaniu rozmów nie widzę niestety tam chyba żadnej wyjątkowej perełki. Matt przez trzy godziny odpowiadał na pytania, z których najciekawszym chyba było to, w którym ktoś chciał się dowiedzieć co wg twórcy WordPressa jest w nim niepotrzebne, lub źle napisane, a jest utrzymywane z powodu wstecznej kompatybilności. Matt wymienił tu takie rzeczy:

  • zmiana nazw kolumn w bazie danych i zmiennych tak by pasowały do coding style WordPressa
  • usunięcie TinyMCE
  • uproszczenie zasad dotyczących ról i uprawnień dla użytkowników
  • zastąpienie widżetów blokami
  • przepisanie wp-admin
  • reorganizacja kodu tak by wczytywane były tylko faktycznie potrzebne w danej chwili jego fragmenty

Trudno się nie zgodzić z tymi pomysłami, a część właściwie można by mimo wszystko wprowadzić (choćby owe bloki zamiast widżetów, co zresztą już teraz pojawia się na różne inne sposoby). Cała rozmowa znajduje się tutaj.

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

Dodawanie komentarzy jest zamknięte.

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »