wrz
6
2012

WordPress 3.4.2 – aktualizacja niemal kosmetyczna

Jest już na serwerach WordPress w wersji 3.4.2. Wraz z tą aktualizacją nie zostały dodane żadne nowe funkcje, co jest normalne w przypadku wydań opatrzonych liczbą po drugiej kropce. Wersja ta naprawia znalezione dotąd błędy i prowadza kilka usprawnień odnośnie bezpieczeństwa.

Wspomniane poprawki to:

  • poprawki niedociągnięć w Kokpicie widocznych w starszych przeglądarkach
  • poprawka błędu powodującego, że podgląd instalowanej skórki może wyświetlać się nieprawidłowo
  • zwiększono kompatybilność wtyczek w edytorem wizualnym
  • w przypadku niektórych permalinków występował problem z paginacją, który teraz został rozwiązany
  • błędy oEmbed
  • problem z nieprawidłowo przeskalowanym obrazkiem nagłówka

3.4.2 to także kilka poprawek odnośnie bezpieczeństwa (m.in. usunięto możliwość eskalacji uprawnień i instalowania sieci blogów przez osoby, które nie powinny mieć takiej możliwości).

Pełny opis wydania znajdziecie tutaj (choć właściwie ten wpis jest prawie jego tłumaczeniem, więc klikać nie musicie) ;)

Powiązane wpisy

O autorze: Konrad Karpieszuk

Jak każdy chyba tutaj zacząłem po prostu od blogowania. WordPress jednak tak mnie zafascynował, że szybko zabrałem się za tworzenie stron na nim opartych. Później przyszedł czas na pisanie poradników z nim związanych, zdarzyła się nawet książka. Współorganizowałem pierwszy polski WordCamp. Opiekuję się serwisem WPzlecenia.pl, a teraz także tym podserwisem, na którym właśnie jesteście: dev.WPzlecenia. Wszystkim życzę jak najwięcej wyniesionej WIEDZY odnośnie WordPressa. Zaparzcie kawę, usiądźcie wygodnie i - do lektury! :)

Obecnie jestem pracownikiem firmy tworzącej wtyczkę WPML (pozwala tworzyć wielojęzykowe strony), gdzie odpowiadam za jej rozwój. Jestem także członkiem-założycielem Białostockiej grupy WordUp-owej

Dodawanie komentarzy jest zamknięte.

Uwaga, leci reklama:

Gdzie nas czytać?

Autorzy »
Komentujący »
#wpzlecenia »