To chyba pierwsze wdrożenie WordPressa w administracji rządowej w Polsce. Nowo powołane Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uruchomiło swoją witrynę internetową, na której silnik wybrano dobrze nam znany system CMS.
W USA jakiś czas temu było głośno o wdrożeniu Drupala na witrynie Białego Domu. System ten od razu zyskał na popularności, a jego uznanie jako pewnej i stabilnej platformy wzrosło. Co prawda ministerstwo to nie biały dom, ale znamienne jest według mnie jakie to ministerstwo. Czy wydaje się Wam, że to nieco legitymuje WordPress jako system nowoczesny? A przy okazji MAC pokazuje, że stawia na otwarte, sprawdzone i popularne rozwiązania. OK, może się zagalopowałem ;)
Pytaniem jest kto stworzył tę witrynę. Nigdzie nie ma informacji o wykonawcy wdrożenia, zajrzałem nawet standardowo do pliku style.css – tam też nic nie ma. Niektórzy grzebali jeszcze głębiej i dokopali się do katalogu obrazków, gdzie dokonano zabawnego odkrycia w postaci pliku MS Office, który na pewno miał być usunięty przez wykonawcę ale najwidoczniej o tym zapomniano ;)
Ktoś wie, kto jest wykonawcą? I jak Wam się podoba sama witryna?
Komentarze
16 odpowiedzi na „Strona nowego ministerstwa działa w oparciu o WordPress”
Ale mogliby tego WordPressa zaktualizować do wersji 3.3 ;)
może czekają na PL :)
Teraz już nie mają wymówki :)
Widzę, że nie podpisałeś z imienia i nazwiska tego „niektórego” :) Ja się nie wstydzę i mogę się przyznać, że to ja…
Co do samej strony, to osobiście lubię proste i ascetyczne strony ale ta opisywana jest jednak trochę zbyt uboga! Zaskoczył mnie również filmik promocyjny, który wypada bardzo ale to bardzo amatorsko. Tak czy inaczej sprawa wygląda rozwojowo, bo nawet gdzieś tam można zauważyć informację, że to wersja beta.
a nawet nie zauwazylem ze to wlasnie Ty znalazles /img :)
A widzisz ;)
Czy to pierwsza strona w administracji rządowej oparta na WP? Kiedyś głośno było o stronie prezydenckiej (za czasów Lecha Kaczyńskiego, 2009 rok), która była oparta o WP.
(nie wiem czy weszła live bo nie śledziłem, wtedy była jeszcze beta.prezydent.pl).
http://www.idg.pl/news/348069/betaprezydentpl.strona.prezydenta.rp.za.360.tys.zlotych.html
Możliwe, że nie została w takiej formie jak widać wdrożona (chodzi o WP) bo pojawił się lincz, że jak to można „postawić stronę na WP” za 360 tys. – toż to skandal, bo ktoś z gimnazjum zrobiłby to za 50zł.
Swoją drogą każdemu kto uważa, że serwis WWW oparty o WP to wstyd i hańba (tylko dla kogo…) jestem gotowy pogratulować inteligencji ;-)
oo, nie wiedzialem :)
@Łukasz Kromski – Czy jesteś pewien, że to było na WordPressie? Z tego co pamiętam to wszyscy komentowali, że szablon wygląda jak z WP ale silnik był jakiś autorski. Dodatkowo czepiano się (nie bez podstawy), że taki serwis mógł być wykonany za 1/10 ale to inna historia…
@Jakub Milczarek
faktycznie masz rację, to wyglądało jak darmowa skórka WordPressowa (w opinii niektórych)
[…] zaczęli opukiwać stronę i próbowali dowiedzieć się o niej czegoś więcej (szczegóły we wpisie Konrada Karpieszuka na dev.wpzlecenia). Bardzo zasadnie: to chyba pierwsze wdrożenie WordPressa w naszej administracji […]
Są zmiany:
– wygląda na to, ze silnik został zaktualizowany do WP 3.3
– nie ma już dostępu do katalogu /img
– przy okazji usunięto informację o wersji :)
usuwanie informacji o wersji tak naprawde nic nie daje :)
Wiem :) Właśnie dlatego zerknąłem w pierwszej kolejności na wersje jQuery i stąd wniosek o aktualizacji do WP 3.3!
O tym ukrywaniu wersji była nawet dyskusja na WordCampie ;) Też jestem zdania, że to nic nie daje. A jak ktoś już uparcie nie chce tej wersji podawać, to już lepiej wpisać tam jakąś starą, wymyśloną wersję, np. 2.8.0 :)
To świetna wiadomość i sygnał dla wielu, że WordPress nie jest darmową zabawką na strony dla gimnazjalistów, ale całkiem niezłym oprogramowaniem :)